7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeProjekt budżetu gminy Koronowo na 2022 rok. Jakie inwestycje planuje się wykonać?

Projekt budżetu gminy Koronowo na 2022 rok. Jakie inwestycje planuje się wykonać?

Na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo opublikowane zostało zarządzenie burmistrza Koronowa w sprawie przyjęcia projektu budżetu na 2022 rok

Planowane dochody szacowane są na 112 mln zł. Po stronie wydatków widnieje kwota 138 mln zł. Deficyt wyniesie zatem 26 mln zł. Najwięcej wyda się na oświatę i wychowanie – 32 mln zł. Sporo pochłonie także transport i łączność 23 mln zł. Ponad 20 mln zł zaplanowano też na dział Rodzina. Tyle samo przeznaczono na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska.

Z większych zadań inwestycyjnych (powyżej wartości 500 tys. zł) w projekcie znajdują się: budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Okolu, budowa sieci wodociągowej Lipinki-Bieskowo, przebudowa ulic na OM 1000-lecia wraz z odwodnieniem oraz kanalizacją deszczową w ul. Bukowej w Koronowie (II etap), budowa drogi gminnej w miejscowości Salno, przebudowa ul. Lipowej w Tryszczynie, budowa ul. Nad Kanałem w Samociążku, budowa ul. Sienkiewicza w Koronowie, przebudowa ul. Ogrodowej w Koronowie, budowa drogi w Starym Jasińcu, przebudowa i nadbudowa budynku Informacji Turystycznej wraz ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń mieszkalnych lokalu nr 3 na pomieszczenia użyteczności publicznej, zagospodarowanie plaży w Pieczyskach (II etap), wymiana pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Witoldowie, budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej Pieczyska (VI etap), modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Koronowo, rewitalizacja rynku w Koronowie – budowa, budowa boiska sportowego wraz z zapleczem sanitarnym przy Zespole Szkół we Wtelnie.

Z pełnym projektem budżetu można zapoznać się na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo. Projekt powinien zostać uchwalony przez koronowskich radnych do końca 2021 roku.

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 Komentarzy
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Igor
Gość
Igor
27 listopada 2021 12:19

Zróbcie coś z kamienicami gminnymi aby nie dymiły tak bo nie ma czym oddychać w tym mieście . Może można zamontować wkładu i filtry kominowe w takich kamienicach ?

Tomek Marunowski
Gość
Tomek Marunowski
27 listopada 2021 17:31
Odpowiedz  Igor

Na Śląski miasta kupują drony z aparaturą pomiarową i smrodzącym wlepiają mandaty

EwaSzymaniak
Gość
EwaSzymaniak
27 listopada 2021 09:15

A budowa sieci wodociągowej w Samociążku ul Przy Zaporze??????

Mieszkanka gminy
Gość
Mieszkanka gminy
30 listopada 2021 22:09

Czyżby droga do Wierzchu na jest wyremontowana? Super brawo dla włodarzy.

Koronowo Nudzi Się
Gość
Koronowo Nudzi Się
27 grudnia 2021 21:29

Jakaś grupa dzieciaków dorwała się do władzy i się bawią ,eksperymentują , próbują a to wszystko za nasze pieniądze. Koronowo nudzi się – wami !!!

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

5
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x