7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaPoznaj region z przewodnikiem. Na liście nie ma Koronowa

Poznaj region z przewodnikiem. Na liście nie ma Koronowa

W weekend 23-24 kwietnia w całym województwie kujawsko-pomorskim będą organizowane różnego rodzaju wydarzenia mające na celu przybliżyć ciekawe miejsca i ich walory turystyczne. Dawniej takie spacery z przewodnikiem odbywały się również w Koronowie. Na chwilę obecną spośród 110 wydarzeń nie znajdziemy na liście Koronowa

– Województwo kujawsko-pomorskie to nie tylko toruńska starówka, deptak w Ciechocinku czy Wyspa Młyńska w Bydgoszczy – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. – Na poszukiwaczy wyjątkowych atrakcji czeka tu wiele tajemniczych, wciąż nieodkrytych przez turystów, miejsc. Wzdłuż Wisły i Brdy rozciąga się pofalowany krajobraz, urozmaicony wieżami kościołów znaczącymi malownicze miasteczka do odwiedzenia. Poprzez nie droga prowadzi do głębokich borów, kryjących tajemnice przyrody. ESKAPADA to zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą spróbować przygód w naszym regionie. Imprezę organizuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a jej gospodarzem jest ponad sześćdziesiąt organizacji. To za ich sprawą powstała oferta zwiedzania regionu z przewodnikami – ponad sto różnego rodzaju wycieczek, tras, rajdów, gier terenowych. Wszystko to w jeden weekend i całkiem za darmo. „ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem” odbywa się już po raz ósmy i cieszy się rosnącą popularnością. Impreza jest spotkaniem miłośników historii regionu, poszukiwaczy różnorodnych aktywności i zwykłych ciekawskich, szukających w swojej okolicy czegoś nowego. Wspólnie otwieramy sezon na lokalną turystykę – dodaje urząd marszałkowski.

Na liście organizatorów jest 60 różnego rodzaju organizacji i instytucji. Wśród nich urzędy gminy, domy kultury, szkoły, koła PTTK, Punkty Informacji Turystycznej, biblioteki, muzea, nadleśnictwa, stowarzyszenia.

Co można zobaczyć w tym roku wspólnie z przewodnikiem? Na liście jest 110 wydarzeń. W tym m.in. muzeum w Biskupinie, zamek w Brodnicy, DAG Fabrik Bromberg, wieża ciśnień w Bydgoszczy, Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Wyższa Szkoła Realna w Grudziądzu, Brodnicki Park Krajobrazowy, Park Etnograficzny w Kłóbce, Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim, Krajeński Park Krajobrazowy, Tleń, Wenecja, dawny browar we Włocławku, fortyfikacje Grudziądza, fortyfikacje Torunia, skansen w centrum Torunia, stacja pomp w Toruniu, Dragacz, kolejowy szlak w Aleksandrowie Kujawskim, bydgoskie śródmieście, Ciechocinek i wiele innych.

Na liście niestety nie znajdziemy Koronowa. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy zapisać się za pomocą strony internetowej. Udział jest bezpłatny lub za symboliczną złotówkę.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie