-1.1 C
Świecie
niedziela 3 grudnia 2023
Strona głównaAktualnościChleb zabija ptaki. Na Pieczyskach pojawiła się specjalna tablica

Chleb zabija ptaki. Na Pieczyskach pojawiła się specjalna tablica

Na Pieczyskach w pobliżu plaży pojawiła się specjalna tablica informująca o tym w jaki sposób odpowiednio dokarmiać dzikie ptactwo

– Ptaki wodne dokarmiane są nie tylko w okresie zimowym, choć tak naprawdę, nie potrzebują dokarmiania, dopóki nie zamarznie woda, w której znajdują naturalny pokarm – informuje Urząd Miejski w Koronowie. – Warto to wziąć pod uwagę, a także to, że niewłaściwy rodzaj pokarmu przynosi więcej szkód niż pożytku. Dlatego, zainstalowaliśmy pierwsze tablice, które będą informowały i przypominały o dokarmianiu ptaków w sposób odpowiedzialny.

Jak przekazał Urząd Miejski w Koronowie pieczywo, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest właściwym składnikiem ptasiej diety. Podawane ptakom, prowadzi do biegunek i poważnych schorzeń, jak np. kwasica żołądka lub zespół anielskiego skrzydła. Zawarta w nim sól, powoduje zaburzenia gospodarki wodnej ptasich organizmów. Przy tym łatwo pleśnieje, a gnijąc przyczynia się do rozkwitu glonów na powierzchni zbiorników wodnych oraz wydziela toksyny groźne dla ryb. Może również przyciągać szczury.

– Wartościowym pokarmem są wszelakie ziarna zbóż oraz rozdrobnione warzywa i owoce. Prosimy zatem o wykazanie zrozumienia dla tej ważnej sprawy – apelują urzędnicy.

Fot. UM w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie