13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaNa sygnalePolicjantki w Szkole Podstawowej nr 2. Nauka i zabawa w kwestii bezpieczeństwa...

Policjantki w Szkole Podstawowej nr 2. Nauka i zabawa w kwestii bezpieczeństwa zawsze się sprawdza

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom Ruchu Drogowego stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także policjanci z komisariatu w Koronowie

27 kwietnia dwie klasy zerowe w Szkole Podstawowej numer 2 w Koronowie, odwiedziły  policjantki z komisariatu w Koronowie młodszy aspirant Sandra Mindak oraz sierżant Paulina Trepiak. Przy pomocy zestawu komunikacyjnego AUTOCHODZIK przeprowadziły pogadankę oraz zajęcia w temacie bezpieczeństwa dzieci na drodze.

– Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania znaków drogowych, które znajdują się w obrębie przejść dla pieszych oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni – relacjonuje mł. asp. Sandra Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie. – Największą atrakcją okazał się jednak zestaw komunikacyjny AUTOCHODZIK. Dzieci wcieliły się w rolę uczestników ruchu drogowego – pieszych i kierowców pojazdów. Milusińscy bardzo uważnie słuchali poleceń, byli zdyscyplinowani i wzorowo wykonywali wszystkie zadania – dodaje policjantka.

Każde z dzieci dostało od policjantek zestaw składanych pojazdów uprzywilejowanych oraz odblaskowy magnes na lodówkę.

Fot. KP w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie