8.2 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaPlan wydarzeń na ten weekend w gminie Koronowo. Co jest organizowane?

Plan wydarzeń na ten weekend w gminie Koronowo. Co jest organizowane?

Miłośnicy fotografii, muzyki i sportu znajdą coś dla siebie w ten weekend. Sprawdzamy jakie imprezy odbędą się na terenie gminy Koronowo

Już dzisiaj – 17 września – o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Synagoga odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Zdobywcy Północy – dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego”. Wystawa odbędzie się w ramach Aneksu do XI Festiwalu Podróżnicy. Towarzyszyć jej będzie film pt.” Wokół Islandii! Historyczny rejs „Eurosa” z archiwum Bydgoskiej Kroniki Filmowej oraz prelekcja podróżnicza: Rafał Nowicki, Przemysław Zbytek.

Natomiast w sobotę na boisku w Samociążku odbędzie się XVII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej Powiatu Bydgoskiego „Szuwarowe Szanty”. W programie przewidziano m.in. przesłuchania festiwalowe, konkursy sportowo-rekreacyjne, chleb ze smalcem oraz koncert Kapeli Koronowiacy. Początek o godzinie 16:00. Miłośnicy sportu mogą udać się do pobliskiego Serocka, gdzie Victoria Koronowo zmierzy się z tamtejszym Pomorzaninem. Początek meczu o mistrzostwo V-ligi o godzinie 15:00. W B-klasie też czekają nas piłkarskie emocje. Sokół Nowy Dwór zagra u siebie z Bizonem Tuchółka/Kęsowo. Będzie to okazja do zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie przez piłkarzy z Nowego Dworu. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

Niedziela także minie pod znakiem sportowo-muzycznym. Już od godziny 9:00 w koronowskiej hali MGOSiR rozpocznie się turniej siatkarski Koronowo Volley Cup. Zakończenie przewidziano o godzinie 18:00. Tego samego dnia o godzinie 19:00 na placu przy MGOK odbędzie koncert Hinol Polska Wersja. Wejście na koncert będzie możliwe tylko za bezpłatną wejściówką. Szczegóły dostępne są na stronach internetowych organizatorów. Również w niedzielę na boisku w Wierzchucinie Królewskim odbędzie się mecz o mistrzostwo B-klasy pomiędzy miejscowym Łokietkiem a Fuksem Wielowicz. Początek o godzinie 11:00.

fot. GOK Lipka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x