1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościO mowie nienawiści w koronowskim liceum. Szkołę odwiedzili policjanci

O mowie nienawiści w koronowskim liceum. Szkołę odwiedzili policjanci

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD te słowa były kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego

O tym skąd bierze się dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom mieli szansę dowiedzieć się uczniowie klas I, II i III licealnych, dzięki pogadance zorganizowanej przez mł.asp. Sandrę Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie wspólnie z mł.asp. Rafałem Wohlfeil i sierż. Karoliną Kasprzyk z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w ramach Planu działań Policji w zakresie przeciwdziałania propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

– Mł.asp. Rafał Wohlfeil wspólnie z sierż. Karoliną Kasprzyk przeprowadzili ciekawą prelekcję, w której poruszyli wrażliwą tematykę, opowiadając o przyczynach dyskryminacji oraz jak z nią walczyć – relacjonuje mł. asp. Sandra Mindak z KP Koronowo. – Ciekawe pomysły o dobrych i złych stereotypach podawane przez licealistów zapadną w pamięci funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy na długo. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu to jedno z głównych zadań policyjnych profilaktyków. Wiedza i obycie z tematem konsekwencji prawnych dyskryminacji, mowy nienawiści  czy propagowania zakazanych systemów totalitarnych, pozwoli tym młodym jeszcze osobom zrozumieć skalę i powagę problemu – dodaje mundurowa.

Ponadto jako temat niespodzianka mł. asp. Sandra Mindak chcąc połączyć dwa zgoła inne zagadnienia, wykorzystała ciekawość uczniów i chęć poznania zawodu policjanta, prezentując zasady oraz etapy postepowania kwalifikacyjnego jakie trzeba spełnić chcąc wstąpić w szeregi Policji.

fot. KP Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie