9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościNowe wozy strażackie. Na liście jest jeden z gminy Koronowo

Nowe wozy strażackie. Na liście jest jeden z gminy Koronowo

19 stycznia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo–gaśniczych w 2022 roku

Jak czytamy w komunikacie 456 jednostek OSP otrzyma dofinansowania o łącznej wysokości 175 mln 215 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG (164 mln 112 tys. zł) i z odpisów z firm ubezpieczeniowych (11 mln 103 tys. zł).

Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi ok. 383 mln zł.

Na liście jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania znalazła się jedna z terenu gminy Koronowo. Jest to jednostka OSP Wierzchucin Królewski. Do ochotników z Wierzchucina Królewskiego ma trafić nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. W naszym województwie nowe pojazdy otrzymają 24 jednostki.

W budżecie gminy Koronowo na zakup nowego wozu zabezpieczono 400 tys. zł. – Zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP KSRG Wierzchucin Królewski to będzie pierwszy samochód w tej gminie uterenowiony – mówił na ostatniej sesji burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Teren Wierzchucina Królewskiego i tamta flanka naszej gminy jest rozsiana między jeziorami, polami itd. Musi to być pojazd uterenowiony – dodał. Jednocześnie włodarz zaznaczył, że kwota w budżecie może być niewystarczająca nawet pomimo dotacji o którą gmina będzie się ubiegać i będzie to jeden z droższych pojazdów w gminie.

Fot. ilustracyjne

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nooo
Gość
Nooo
22 stycznia 2022 20:11

A kiedy będzie to nowe auto? 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x