18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościNa terenie gminy Koronowo będzie jedno kąpielisko. Co z plażą w Samociążku?

Na terenie gminy Koronowo będzie jedno kąpielisko. Co z plażą w Samociążku?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radni podjęli uchwałę w sprawie wykazu kąpielisk na rok 2022 na terenie gminy Koronowo

Według uchwały na terenie gminy Koronowo będzie jedno kąpielisko – w Pieczyskach. Sezon kąpielowy ustalono na okres od 25 czerwca do 31 sierpnia. Organizatorem kąpieliska będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie. Projekt uchwały przedstawił Jarosław Stoba – kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Koronowie.

Przy okazji tego tematu radny Piotr Mitera zapytał czy planowane są dalsze rozmowy z Eneą w sprawie plaży w Samociążku. Burmistrzowie nie odpowiedzieli na to pytanie. – Uważam, że to nie w tym punkcie – przekazał zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – Pan kierownik przedstawił uchwałę. To nie jest w temacie uchwały – dodał.

Do pytania odniósł się także burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. Stwierdził on, że kierownik nie jest obligowany do udzielenia odpowiedzi w tym zakresie, a pytanie powinno zostać zadane w „wolnych wnioskach”.

Tymczasem w filmie opublikowanym przez Gminę Koronowo podsumowującym rok 2021 burmistrz Patryk Mikołajewski przekazał, że gmina nie prowadzi już rozmów z Eneą o dzierżawę plaży w Samociążku, a o zakupie tego terenu.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie