17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaNa sygnaleKomisariat Policji w Koronowie obsługuje trzy gminy. Czy ulegnie to zmianie?

Komisariat Policji w Koronowie obsługuje trzy gminy. Czy ulegnie to zmianie?

Koronowo, Sicienko, Dobrcz – to gminy, które obsługuje Komisariat Policji w Koronowie. Od wielu lat trwają dywagację czy nie należałoby zmniejszyć tego obszaru

Temat podjął na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Bogusław Guziński. Zadał on pytanie obecnemu na sesji komendantowi Komisariatu Policji w Koronowie czy nie uważa, że ten obszar jest zbyt rozległy. – W sierpniu mija mi 30 lat służby i znam lata komisariatu w Koronowie, gdzie były posterunki – mówił komendant Tomasz Meyze. – W ubiegłym tygodniu byłem u Komendanta Miejskiego z propozycją zmian organizacyjnych w Koronowie. We wstępnych rozmowach był też u Komendanta Wojewódzkiego. W tym roku ogólnie Polska Policja ma być zwiększona o ilość etatów. Przedstawiliśmy konkretne rozwiązania, głównie wzmocnienia służb patrolowo-interwencyjnych, ale również pionu kryminalnego w sensie operacyjno-rozpoznawczym. Projekt przedłożyliśmy, mam nadzieję, że zostanie pozytywnie rozpatrzony – dodał podins. Tomasz Meyze.

Jednocześnie komendant zaznaczył, że obszar jest faktycznie rozległy. Jest to ponad 750 kilometrów kwadratowych. Stałych mieszkańców w trzech gminach jest ponad 45 tysięcy.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie