18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaNa sygnaleMieszkańcy gminy Koronowo kradli katalizatory. Wpadli w ręce policji

Mieszkańcy gminy Koronowo kradli katalizatory. Wpadli w ręce policji

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli katalizatory z samochodów zaparkowanych na terenie Świecia. Dzięki pracy kryminalnych i dochodzeniowców ustalono, że sprawcy dokonali podobnych przestępstw już wcześniej. Obaj kuzyni usłyszeli po kilka zarzutów kradzieży, za które będą tłumaczyć się przed sądem

– Na początku marca policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenia, że na parkingach na terenie miasta z dwóch opli zostały skradzione katalizatory – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. – Nieznany wówczas sprawca, pod osłoną nocy, wyciął urządzenia z pojazdów. Podjęte czynności i ustalenia policjantów wydziału kryminalnego z komendy w Świeciu doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Koronowo (pow. bydgoski), podejrzanych o te kradzieże. 19 i 23-letni kuzyni nie kryli zdziwienia, kiedy do drzwi ich domów zapukali mundurowi. Podczas przeszukania, w piwnicy należącej do 19-latka, policjanci zabezpieczyli trzy katalizatory pochodzące z kradzieży – dodaje mundurowa.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwa, jakie mają na sumieniu obaj mężczyźni. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów dochodzeniowcy przedstawili im 7 i 8 zarzutów za kradzież. Obu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie