9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaInwestycjeMost w Samociążku. Kiedy wprowadzona zostanie normalna organizacja ruchu?

Most w Samociążku. Kiedy wprowadzona zostanie normalna organizacja ruchu?

Od dłuższego czasu na moście w Samociążku obowiązuje ruch wahadłowy. Takie rozwiązanie trzeba było wprowadzić, ponieważ konieczny jest remont obiektu

W 2019 roku na moście w Samociążku wprowadzone zostało ograniczenie w ruchu. Jak zapewniało Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy miało to być rozwiązanie chwilowe. Właścicielem obiektu była Enea Wytwarzanie. Ruch wahadłowy został wprowadzony na wniosek właściciela obiektu po otrzymaniu ekspertyzy budowlanej nakazującej w trybie pilnym ograniczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów poruszających się po obiekcie do 20t.

Enea przekazała obiekt

Konieczny był zatem remont mostu. Aby, ułatwić całą procedurę w 2020 roku Enea przekazała przeprawę starostwu. Na łamach Gazety Pomorskiej ówczesny dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy Roman Stanisławski mówił, że obiekt ma być gotowy w III kwartale 2021 roku.

Przetarg w tym roku

Tymczasem w ciągu drogi powiatowej cały czas obowiązuje ruch wahadłowy, a żadne prace remontowe nie są prowadzone. – Most w Samociążku po przeprowadzeniu ekspertyzy został zakwalifikowany do przebudowy, z podniesieniem nośności do parametru klasy „A” – przekazał nam Bolesław Grygorewicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy. – Obecnie trwa proces projektowy. Termin określony  w umowie to 30 sierpień 2022 roku. Zgodnie z przyjętym przez Radę Powiatu Bydgoskiego Wieloletnim Planem Inwestycyjnym dla Rozwoju Powiatu Bydgoskiego zostały zabezpieczone środki finansowe na ten cel. Ubiegamy się o dofinansowanie tej inwestycji z środków zewnętrznych. Realne jest przeprowadzenie przetargu  na roboty budowlane w roku bieżącym – dodaje dyrektor.

Dyrektor odcina się od wcześniejszych zapowiedzi

Co z wcześniejszymi zapowiedziami, że obiekt powinien być gotowy w III kwartale 2021 roku? – Zarząd Dróg Powiatowych jest niezależną od Starostwa jednostką , dlatego nie wypowiadam się na temat informacji, które nie pochodzą od mojej osoby – wyjaśnia Bolesław Grygorewicz.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie