5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaSportMedalistki igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy przyjadą do Koronowa. Cel będzie...

Medalistki igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy przyjadą do Koronowa. Cel będzie szczytny

Już w najbliższą niedzielę 5 września przy Stadionie Miejskim w Koronowie odbędzie się Festyn Charytatywny dla Miłosza. Organizatorzy – Zakład Karny – przygotowali szereg atrakcji

Podczas festynu będą zbierane fundusze na leczenie i rehabilitację dla Miłosza. Jest on mieszańcem Koronowa. W październiku ubiegłego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi na rowerze. Spadając ze skarpy doznał wielu, bardzo poważnych obrażeń. U chłopca stwierdzono między innymi wieloodłamowe złamanie kręgosłupa odcinka Th5 – Th8, uraz twarzoczaszki, złamanie kości czołowej i lewej kości szczękowej oraz oczodołu. Miłosz jest już po kilku operacjach kręgosłupa. Jego powrót do zdrowia wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Co najważniejsze rodzina, przyjaciele i znajomi nie pozostawili Miłosza w potrzebie. W internecie zaczęto organizować zbiórki funduszy na leczenie i rehabilitacje. Ze specjalną inicjatywą wyszedł Zakład Karny w Koronowie. Przy wsparciu wielu partnerów organizują oni 5 września przy Stadionie Miejskim w Koronowie wydarzenie o nazwie „Razem postawMY Miłosza na nogi”. Podczas festynu będą zbierane środki finansowe na leczenie i rehabilitację Miłosza. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. mecz charytatywny z pamiątkowymi medalami dla każdego uczestnika (okoliczni mieszkańcy kontra służby mundurowe) występy na żywo (Kros Forbot, Arek Kopaczewski, Maks Łapiński), licytacje atrakcyjnych i wyjątkowych przedmiotów, pokaz sprzętu pojazdów służb mundurowych, stoisko informacyjne Służby Więziennej, stoiska z produktami lokalnych i regionalnych dostawców oraz Kół Gospodyń Wiejskich, atrakcyjną strefę zabaw dla dzieci z animacjami, muzykę na żywo, którą zapewni iDO Events, alpaki i kucyki, rodzinne konkursy z cennymi nagrodami, stoisko i pokaz Koronowskiej Komandorii Templariuszy, pokaz FG Skulls Chapter Koronowo oraz wiele innych.

To jednak nie wszystko. Organizatorzy przewidzieli też gratkę dla miłośników sportu. Uczestnicy będą mogli osobiście spotkać się z medalistkami igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Będą to:

Helena Wiśniewska – kajakarka, brązowa medalistka mistrzostw świata z 2018 roku w rywalizacji czwórek na dystansie 500 metrów. W tej samej konkurencji zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w 2019 roku i na igrzyskach europejskich również w 2019 roku. Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio wspólnie z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Karoliną Nają wywalczyła trzecie miejsce.

Beata Rosolska – kajakarka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. W 2008 roku na igrzyskach olimpijskich w Pekinie wywalczyła srebrny krążek (K-2, 500 metrów). Na następnej olimpiadzie w Londynie wspólnie z Karoliną Nają zdobyła brązowy medal. Reprezentantki naszego kraju powtórzyły ten sukces na następnych igrzyskach w Rio de Janeiro.

Aneta Stankiewicz – reprezentantka Polski w strzelectwie sportowym, W 2019 roku zdobyła złoty medal na uniwersjadzie w Neapolu w klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. W następnym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy we Wrocławiu również w zawodach drużynowych.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 11:00, a zakończenie na godzinę 16:30.

Fot. profil Facebook Beaty Rosolskiej

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x