13.5 C
Świecie
piątek 26 kwietnia 2024
Strona głównaSportII runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250cc. Mieszkaniec gminy Koronowo na...

II runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250cc. Mieszkaniec gminy Koronowo na drugim miejscu

W Rybniku odbyła się II runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250cc na żużlu

Do zawodów przystąpił mieszkaniec gminy Koronowo Emil Maroszek, który reprezentuje barwy bydgoskiej Polonii. Zajął on drugie miejsce zdobywając 11+2 pkt. Zwyciężył Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa).

Rybnik był drugim przystankiem w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Pierwsza runda odbyła się w Bydgoszczy. W biegu finałowym zwyciężył Marcel Kowolik. Trzecia i zarazem ostatnia runda odbędzie się w ostatni poniedziałek września na torze w Gdańsku.

Po dwóch rundach, w Bydgoszczy i Rybniku, na czele klasyfikacji przejściowej IMP’250 cc znajduje się trzech żużlowców: Kowolik, Ludwiczak i Mania (po 28). Tuż za nimi plasuje się Maroszek (24).