5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościGmina Koronowo jest gotowa przyjąć uchodźców. Specjalny komunikat burmistrza

Gmina Koronowo jest gotowa przyjąć uchodźców. Specjalny komunikat burmistrza

Cały świat jednoczy się z Ukrainą po rosyjskiej inwazji. Specjalny komunikat wydał również burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski

Włodarz przekazał, że sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna. – Od wczesnych godzin porannych 24 lutego śledzimy sytuację za naszą wschodnią granicą – poinformował Patryk Mikołajewski. – Widzimy i czujemy przerażenie, strach, bezsilność. Historia uczy nas pokory. Jak mawiała Wisława Szymborska: „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. Mówię to wam ze swego nieznanego serca”. Realna pomoc to wsparcie dla uchodźców. Gmina Koronowo uruchamia adres mailowy pod który można zgłaszać chęć niesienia pomocy – przyjęcia pod swój dach rodzin z Ukrainy. Do czasu zapewnienia stałego miejsca pobytu, lub – w co wszyscy chcemy wierzyć – powrotu do ojczyzny. Stworzymy bazę danych, która umożliwi szybką, sprawną alokację osób uciekających z terenu obszaru objętego wojną – dodał.

Adres e-mail pod który można zgłaszać chęć pomocy to ukraina@koronowo.pl. Osoby chętne do przyjęcia uchodźców proszone są o podanie imienia i nazwiska, adresu nieruchomości (ulica, miejscowość), numeru telefonu do kontaktu, ilości osób, które można przyjąć, okresu czasu na który można przyjąć osoby potrzebujące.

– Gmina Koronowo w ramach realnej pomocy dla Ukrainy przygotowała 130 miejsc dla osób uciekających z terenów objętych działaniami wojennymi – mówi Patryk Mikołajewski. – W uzgodnieniu z właścicielami obiektów jesteśmy gotowi do pomocy jeszcze dzisiaj. To na początek . Apelujemy o spokój, weryfikację informacji podawanych przez media, szczególnie te społecznościowe. Bądźmy ostrożni i zdystansowani. Podejmowane będą próby skłócenia nas w celu uzyskania realnych korzyści – dodaje burmistrz.

W razie pytań informacje udzielane są pod numerem telefonu: 052 3822226 .

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xyz
Gość
Xyz
26 lutego 2022 06:03

To Niemcy przez długie lata płacili putinowie ogromne pieniądze, za co finansuje agresje. Czy Niemcy sa w stanie przyjąć ofiary rosyjskiej agresji ?

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x