8.3 C
Świecie
sobota 16 października 2021
Strona głównaSportGala olimpijska w Warszawie. Iga Baumgart-Witan oraz Iwona Baumgart nagrodzone

Gala olimpijska w Warszawie. Iga Baumgart-Witan oraz Iwona Baumgart nagrodzone [ZDJĘCIA]

14 medali (4 złote, 5 srebrnych, 5 brązowych) przywieźli z ostatnich igrzysk olimpijskich nasi sportowcy. W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Olimpijska podsumowująca igrzyska. Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoimi Sponsorami oraz Partnerami uhonorował dokonania polskich olimpijczyków i ich trenerów. Wśród nagrodzonych znalazła się mieszkanka Koronowa Iga Baumgart-Witan oraz jej trenerka i jednocześnie mama Iwona Baumgart

W uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli świata sportu, polityki i biznesu z prezydentem RP Andrzejem Dudą na czele. Całość transmitowana była na żywo w telewizji. – Za nami igrzyska olimpijskie, które dostarczyły nam wielu wrażeń – igrzyska bez kibiców, z wieloma skomplikowanymi procedurami covidowymi oraz utrudnieniami w wiosce olimpijskiej – mówił Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku – sportowcom, ich rodzicom i nauczycielom, sztabom szkoleniowym, lekarzom, osobom współpracującym z zawodnikami – dodał.

Głos zabrał także prezydent RP Andrzej Duda. – Dzisiejsza Gala to dla mnie znakomita okazja, aby podziękować całej Rodzinie Olimpijskiej – wszystkim naszym reprezentantom i wszystkim tym, którzy z nimi współpracowali oraz sponsorom. Bardzo wielu ludzi uprawia sport, ale bardzo niewielu może pojechać na igrzyska olimpijskie i stanąć na olimpijskiej arenie. Gratuluję jeszcze raz wszystkim zawodnikom, a przede wszystkim medalistom. Trudno sobie wyobrazić, co to znaczy zdobyć medal olimpijski, a co dopiero stanąć na najwyższym stopniu podium i wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, wiedząc o tym, że miliony ludzi w Polsce płaczą w swoich domach ze wzruszenia. Bardzo za te wszystkie momenty dziękuję. Dziękuję, że swoim niebywałym zaparciem i chartem osiągnęliście sukces. Dziękuję wszystkim tym, którzy startowali i którzy walczyli mimo, że nieraz później płakali, bo nie udało się osiągnąć tego, co sobie wymarzyli. Zapewniam was, że myśmy też płakali, ale z wdzięczności – za to, że jesteście – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

Głównym punktem Gali Olimpijskiej było uhonorowanie naszych sportowców nagrodami finansowymi, które mogły zostać im przekazane dzięki sponsorom PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Wszyscy polscy medaliści i ich trenerzy odebrali na scenie pamiątkowe czeki dokumentujące wysokości przyznanych nagród, które łącznie wyniosły 2 miliony 760 tysięcy złotych.

Wśród nagrodzonych znalazła się mieszkanka Koronowa i zawodniczka BKS-u Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan, która w biegu 4×400 metrów wywalczyła złoty i srebrny medal. Nagrodę otrzymała także trenerka Igi – jej mama Iwona Baumgart.

Fot. Polski Komitet Olimpijski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Na topie

Ostatnie komentarze