7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaDzień bez plecaka okazał się hitem. Tak obchodzono go w Koronowie

Dzień bez plecaka okazał się hitem. Tak obchodzono go w Koronowie [ZDJĘCIA]

W polskich szkołach coraz częściej obchodzony jest dzień bez plecaka. W tym roku do zabawy przyłączyli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie

Dzień bez plecaka oznacza jak sama nazwa mówi, że w wybranym dniu chętni uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaka. Nie oznacza to jednak, że nie biorą ze sobą książek czy zeszytów. Muszą wykazać się pomysłowością i kreatywnością, aby spakować niezbędne rzeczy w wybrany przedmiot. Uczniowie, którzy się na to zdecydują nie są odpytywani na lekcjach.

Dzień bez plecaka to święto, które narodziło się w USA. Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

W tym roku w obchody postanowili włączyć się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie. Młodzi ludzie wykazali się ogromną kreatywnością. Swoje przybory spakowali w… pudełka po butach, koszyki, szuflady, opony, reklamówki, garnki, miski, skrzynki, a nawet w… lodówkę.

Fot. ZSZ w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie