20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaAktualnościDrogę krajową numer 56 przejmie gmina? Pojawił się taki plan

Drogę krajową numer 56 przejmie gmina? Pojawił się taki plan

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Koronowie burmistrz Patryk Mikołajewski przekazał informacje, że planowane jest przejęcie przez gminę drogi krajowej numer 56

Wszystko zaczęło się od dyskusji na temat rewitalizacji rynku w Koronowie. Radny Piotr Mitera zauważył, że w związku z planowaną przebudową drogi krajowej numer 56 i planowaną rewitalizacją rynku może nastąpić kolizja tych dwóch zadań inwestycyjnych. Włodarz naszego miasta uspokoił, że w tej sprawie odbyły się spotkania z GDDKiA. Jak przekazał burmistrz jedna inwestycja z drugą już jest ujęta i nie będzie to sprawa kolizyjna.

Dodatkowo Patryk Mikołajewski poinformował, że wiosną tego roku odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy w Dobrczu, ponieważ GDDKiA wyszła z inicjatywą, aby najkrótszą drogę krajową w Polsce, po ukończonej modernizacji przejęły na własność gminy. Aby mogło stać się to faktem zgodę musi wyrazić także Dobrcz. Jeżeli wpłynie oficjalne stanowisko to zarówno radni z Koronowa jak i Dobrcza będą musieli przedyskutować ten temat. – Proces musi odbyć się przez stronę ministerialną, ale myślę, że po wyremontowanej drodze i przejęciu jej to jesteśmy w końcu panami i władcami na swoim terenie i wówczas my dyktujemy warunki użytkowania tej drogi – powiedział burmistrz Koronowa.

Fot. archiwum IN

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 Komentarzy
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anonim anonim
Gość
anonim anonim
23 grudnia 2021 17:34

Czy droga uwzględnia burzenie budynków i pozbawienie ludzi domów ?

Xly
Gość
Xly
24 grudnia 2021 04:51
Odpowiedz  anonim anonim

Tak, trzeba wyczyścić trase

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

2
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x