20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeDroga Koronowo-Wierzchucin Królewski. Czy będzie remont?

Droga Koronowo-Wierzchucin Królewski. Czy będzie remont?

Kierowcy, którzy jeżdżą tą trasą od wielu lat mówią, że konieczny jest jej remont. Zdegradowane są przede wszystkim pobocza. Postanowiliśmy zapytać Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, czy planowane są prace na tym odcinku

– Zarządzamy siecią o długości ponad 1700 kilometrów dróg – mówi Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. – Z chwilą powstania ZDW w Bydgoszczy w 1999 roku przejęliśmy zarządzanie wieloma drogami, które nie spełniały parametrów dróg wojewódzkich i były wyeksploatowane. Sukcesywnie modernizujemy te drogi. Na drodze wojewódzkiej nr 243 również planowane są inwestycje. W tym roku zakończyliśmy modernizację mostu w Byszewie. Wcześniej przebudowany został obiekt w Drzewianowie. Opracowana została stosowna dokumentacja projektowa niezbędna do przebudowy odcinka z Prosperowa do Mroczy, gdzie występują największe natężenia ruchu na tej trasie. Trwają analizy możliwości jej wykorzystania. Największym wyzwaniem jest zachowanie możliwie największej liczby cennych egzemplarzy drzew rosnących przy tej trasie – dodaje rzecznik.

Jak przekazał ZDW w Bydgoszczy w bieżącym roku po zabezpieczeniu dodatkowych środków możliwe będzie rozszerzenie zakresu remontów cząstkowych na odcinku Wierzchucin-Koronowo. Wykonywane będą w oparciu o posiadany budżet. Wcześniej zlecone zostanie podkrzesanie części drzew, by poszerzyć skrajnie drogi. Według zarządu uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu są naprawiane na bieżąco.

Od jakiegoś czasu mówi się również o budowie ścieżki rowerowej na tym odcinku. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich o tę inwestycję. – Pod koniec 2017 roku zawarte zostało porozumienie intencyjne określające zasady współpracy przy drogach rowerowych na terenie powiatu bydgoskiego – poinformował nas Michał Sitarek. – Zgodnie z nim rolę lidera zadania polegającego na budowie 11-kilometrowej drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 243 pełni gmina Koronowo. Lider zadania zobowiązał się m.in. do przygotowania dokumentacji i uzyskania wszelkich niezbędnych zezwoleń, a następnie przekazania dokumentacji do ZDW. Wydaliśmy w ubiegłym roku na wniosek gminy warunki do projektowania takiej infrastruktury. Warto podkreślić, że przebudowany most w Byszewie uwzględnia już ciąg pieszo-rowerowy – dodaje przedstawiciel drogowców.

ZDW w Bydgoszczy przekazał nam dodatkowo, że zgłoszono konieczność zabezpieczenia środków na remont kolejnych odcinków tej trasy. – Do czasu kompleksowego remontu prowadzimy na bieżąco w oparciu o posiadane środki prace utrzymaniowe – zapewnia Michał Sitarek. – Przed okresem wiosenno-letnim prowadzić będziemy inwentaryzację uszkodzeń, która będzie podstawą do zlecenia kolejnych prac poprawiających stan jezdni na DW nr 243 – dodaje na zakończenie nasz rozmówca.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x