-4.4 C
Świecie
środa 29 listopada 2023
Strona głównaSportGmina nie uhonoruje nagrodami pieniężnymi naszych medalistek. „Brak podstaw prawnych”

Gmina nie uhonoruje nagrodami pieniężnymi naszych medalistek. „Brak podstaw prawnych”

Na sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Stanisław Gliszczyński złożył wniosek w sprawie uhonorowania mieszkanek naszego miasta Igi Baumgart-Witan i Pauliny Kontnej nagrodą pieniężną za promowanie gminy. Decyzja władz jest odmowna

Jak twierdzi Stanisław Gliszczyński panie w znakomity sposób promowały nasze miasto, czym zasłużyły na taką nagrodę. Decyzja ze strony władz gminy jest jednak odmowna. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski tłumaczy, że niestety brak jest podstaw prawnych do przyznania paniom nagród pieniężnych, a wydatkowanie środków budżetowych bez podstawy prawnej jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

Jednak jak zauważyli mieszkańcy, inne samorządy dokonały takiego uhonorowania. Przykładem jest Bydgoszcz, gdzie 10 sierpnia br. prezydent Rafał Bruski wręczył Idze Baumgart-Witan (mieszkanka Koronowa, reprezentantka BKS-u Bydgoszcz), nagrodę pieniężną w wysokości 138 tys. zł. Oprócz Igi nagrodził też Helenę Wiśniewską – brązową medalistkę igrzysk olimpijskich w kajakarstwie. – Bydgoszcz dzięki Wam ma komplet medali – złoty, srebrny i brązowy – mówił na spotkaniu prezydent Bydgoszczy. – Jestem dumny i szczęśliwy, że Bydgoszcz może pochwalić się medalistkami olimpijskimi. To dzięki talentowi, wysiłkowi i determinacji zapiszecie się w historii polskiego sportu. Chcę też podziękować i pogratulować trenerom i całemu sztabowi. Wsparcie i wiara w sukces są niezbędne zawodniczkom i zawodnikom do osiągania sukcesów sportowych – dodał.

Przypomnijmy, że Iga Baumgart-Witan podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 metrów (pobiegła w eliminacjach) oraz srebrny medal w sztafecie żeńskiej 4×400 metrów, gdzie wspólnie z koleżankami pobiła rekord Polski.

Natomiast Paulina Kontna podczas sierpniowych Mistrzostw Europy MMA w rosyjskim Kazaniu wywalczyła złoty medal. International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Mieszkanka Koronowa wygrała wszystkie swoje walki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x