8.2 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeDroga gminna w Salnie przejdzie remont. Otrzymano dofinansowanie

Droga gminna w Salnie przejdzie remont. Otrzymano dofinansowanie

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. Województwo kujawsko-pomorskie otrzyma 156,4 mln zł wsparcia na budowę i modernizację dróg w regionie

Wsparcie w województwie kujawsko-pomorskim uzyskają 164 zadania: 32 powiatowe i 132 gminne, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 253 kilometrów dróg: 91 km powiatowych i 162 km gminnych.

Dofinansowanie z RFRD dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Gmina Koronowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w Salnie (działki nr 31/1, 31/8). Są to drogi równoległe prowadzące w bok od drogi wojewódzkiej (za sklepem) do skrzyżowania z drogą na Bytkowice. Wartość zadania to 954 tys. zł. Kwota dofinansowania wynosi 477 tys. zł. Okres realizacji zadania wyznaczony został na czerwiec-listopad tego roku.

Na liście rezerwowej znalazły się zadania: „Przebudowa ul. Lipowej w Tryszczynie” (wartość inwestycji 721 tys. zł), „Przebudowa ul. Wiśniowej w Tryszczynie” (wartość inwestycji 246 tys. zł) oraz „Budowa ul. Makowej i Łubinowej w Koronowie” (wartość inwestycji 2 mln 278 tys. zł).

fot. ilustracyjne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x