7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościCzujny senior to podstawa. Mundurowi rozmawiali o oszustwach

Czujny senior to podstawa. Mundurowi rozmawiali o oszustwach

Mł. asp. Sandra Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie razem z dzielnicowymi z gminy Dobrcz asp. Michałem Kwaśnym oraz mł. asp. Tomaszem Kubikiem odwiedzili położony w malowniczej okolicy „Dom Seniora w Magdalence”, by porozmawiać z seniorami o oszustwach

Policjanci przedstawili zgromadzonym skalę zagrożeń przestępczością ukierunkowaną na osoby starsze. – Głównym tematem prelekcji było przede wszystkim wyczulenie seniorów na metody oszukiwania między innymi na „wnuczka”, na „policjanta”, a to tylko niektóre ze scenariuszy sposobów oszukiwania i podstępnego działania przestępców – informuje mł. asp. Sandra Mindak. – Podczas pogadanki każdemu seniorowi przypomniano, aby zachował czujność, gdy ktoś nieznajomy prosi nas o pieniądze, by upewnił się, czy rzeczywiście prawdziwy wnuczek potrzebuje pomocy. Dodano również że funkcjonariusze nigdy nie proszą nikogo o przekazanie pieniędzy, czy biżuterii i na pewno prawdziwy policjant z takim żądaniem do nikogo nie zadzwoni. Funkcjonariusze nie informują także o prowadzonych działaniach operacyjnych – dodaje policjantka.

Na końcu przekazano dane kontaktowe do dzielnicowych rejonu gminy Dobrcz oraz wręczono każdemu drobne odblaskowe prezenty w formie opasek na rękę oraz magnesów na lodówkę z numerem alarmowym 112.

fot. KP w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie