15.9 C
Świecie
czwartek 23 maja 2024
Strona głównaAktualnościAkcja koronowskich policjantów. Celem jest edukacja uczniów

Akcja koronowskich policjantów. Celem jest edukacja uczniów

Wrześniowa akcja „Bezpieczna droga do Szkoły” zaczęła się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Jej celem jest edukacja uczniów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo–wychowawczych

Policjanci komisariatu w Koronowie młodszy aspirant Sandra Mindak wraz z dzielnicowymi z gminy Dobrcz zorganizowała trzy spotkania z uczniami klas pierwszych. W dniu 14 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Dobrczu, w dniu 17 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Kozielcu oraz 22 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

Funkcjonariusze pokazywali milusińskim najbardziej bezpieczną drogę do szkoły, rozmawiali o zagrożeniach oraz utrwalali właściwe zachowania. Najlepiej na wyobraźnię działają zawsze przykłady. Tak więc wspólnie z całymi klasami udali się do przyszkolnych przejść dla pieszych aby wspólnie, w prawidłowy sposób przejść na druga stronę jezdni stosując się do obowiązujących zasad kodeksu drogowego.

Dzieciom również przypomniano, że przy przekraczaniu jezdni nie wolno przebiegać przez pasy na czerwonym świetle i należy iść chodnikiem, a gdy go nie ma poboczem po lewej stronie.

Policjanci mają nadzieję, że ich działania zapobiegną nieszczęśliwym zdarzeniom na drodze z udziałem dzieci, a swoją energię wykorzystają one do jak najlepszych wyników w nauce i bezpiecznych zabaw poza drogą.

źródło: KMP Bydgoszcz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x