18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościZbiórka na odbudowę Smażalni Ryb i Baru u Kuby w Pieczyskach. „Patrząc...

Zbiórka na odbudowę Smażalni Ryb i Baru u Kuby w Pieczyskach. „Patrząc na to pęka nam serce”

Trwa zbiórka funduszy na odbudowę Smażalni Ryb i Baru u Kuby w Pieczyskach

Był piątek 13 sierpnia około godziny 4:00. Wtedy też do straży pożarnej wpłynęła informacja o pożarze lokalu gastronomicznego w Pieczyskach przy ul. Warszawskich. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Koronowa, Mąkowarska, Gościeradza, Wierzchucina Królewskiego i Bydgoszczy. Niestety, kiedy pierwsze wozy pojawiły się w Pieczyskach, obiekt był już w całości objęty ogniem. Istniało także ryzyko przedostania się żywiołu na sąsiednie budynki. Te udało się uratować. Jednak Smażalnia Ryb i Bar u Kuby spłonęły niemal doszczętnie.

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka funduszy na odbudowę lokalu. W opisie czytamy: – 35 lat temu dwóch kolegów z wojska – Stanisław i Ryszard założyło punkt małej gastronomii w Pieczyskach. Przez długie lata ciężko pracowali tworząc smażalnie ryb i bar, zdobywając renomę i uznanie klientów. Przez ten cały czas w pracy towarzyszyły im ich rodziny. Dla każdego z nas – ich dzieci – Smażalnia Ryb pod Kotwicą i Bar u Kuby to miejsca nierozerwalnie związane z naszym życiem. Mnóstwo wspomnień, anegdot i wspólnych chwil pełnych ciężkiej pracy, ale też humoru i radości. Miejsce to najbliższe jest chyba jednak Kubie, który po latach przejął prowadzenie baru po swoim tacie. Przez ten cały czas wszyscy uczestniczyliśmy w życiu baru i smażalni. Wkładaliśmy wiele trudu i serca, by nasi klienci wychodzili od nas zadowoleni. Przez te wszystkie lata nawiązało się wiele znajomości, zarówno pomiędzy pracownikami, jak i klientami. Znamy dobrze naszych stałych klientów i darzymy ich ogromną sympatią. Dziś w nocy Smażalnia Ryb pod Kotwicą i Bar u Kuby stanęły w płomieniach, zabierając wielu osobom źródło utrzymania. Wszystko jest doszczętnie zniszczone. Patrząc na to pęka nam serce. Nie znamy jeszcze przyczyny pożaru. Wiemy jednak, że chcemy odbudować bar i smażalnię. Jeśli chcielibyście nam pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. To miejsce ma dla nas ogromne znaczenie, a wierzymy, że wielu z Was również darzy je sentymentem. Dziękujemy za każdą pomoc – liczy się nawet najdrobniejsza kwota,Kuba, Agata, Mateusz, Kacper, Kaja i Asia wraz z pozostałymi członkami naszych rodzin.

Na ten moment udało się uzbierać prawie 24 tys. zł. Zbiórka prowadzona jest pod linkiem Zbiórka na odbudowę Smażalni Ryb i Baru u Kuby w Pieczyskach.

fot. OSP KSRG Koronowo

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x