20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaW Koronowie odbędzie się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla dorosłych. To pierwsza...

W Koronowie odbędzie się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla dorosłych. To pierwsza edycja wydarzenia

Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z LKT „WYCZÓŁ” Gościeradz i Stowarzyszeniem „Rowerowe Koronowo” zaprasza do udziału w I Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla dorosłych, który odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Dworcowej 48 w Koronowie

Impreza ma na celu podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w szczególności rowerzystów. W trakcie turnieju uczestnicy będą mieli do wykonania cztery zadania polegające na:

  • test wiedzy (obejmujący przepisy Ruchu Drogowego z zakresu niechronionego uczestnika ruchu, pieszy, rowerzysta, motorowerzysta)
  • sprawdzenie umiejętności praktycznych na Miasteczku Komunikacyjnym (znajomość znaków oraz postaw na drodze)
  • tor przeszkód (sprawdzenie umiejętności panowania nad rowerem)
  • zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej

Turniej odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria 30-50 lat, II kategoria 51 i więcej, w drużynach 3-osobowych. Organizatorzy przewidują punktację drużynową jak również indywidualną, zapewniając pamiątkowy medal dla każdego uczestnika oraz drobny odblaskowy upominek.

Zgłoszenia należy przesłać za pomocą profilu społecznościowego Rowerowe Koronowo. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane będą od 11 marca.

Ponadto w czasie trwania turnieju będzie możliwość oznakowania swojego roweru (osoba powinna posiadać przy sobie dowód zakupu roweru).

Fot. ilustracyjne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x