20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaAktualnościTrwa strajk rolników. Kolumna przejechała przez gminę Koronowo

Trwa strajk rolników. Kolumna przejechała przez gminę Koronowo [ZDJĘCIA]

W całej Polsce trwa strajk rolników. Kolumna protestujących przejechała przez gminę Koronowo. Organizatorem protestu jest Agrounia

Rolnicy spotkali się o godz. 9:00 na stacji paliw w Mąkowarsku. Stamtąd kolumna ruszyła drogą krajową numer 25 do Bydgoszczy. Pikietę zaplanowano przed Urzędem Wojewódzkim na ul. Jagielońskiej.

Jak czytamy w liście skierowanym do rządzących rolnicy kategorycznie wyrażają sprzeciw w sprawie wprowadzania tzw. „Zielonego Ładu w Rolnictwie” i żądają od Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi natychmiastowych interwencji u Europejskiego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie odstąpienia od wprowadzania Zielonego Ładu w Rolnictwie. Ich zdaniem wprowadzenie Zielonego Ładu jest niedopuszczalne. Doprowadzi to do załamania branży rolnej, przetwórstwa rolno-spożywczego i bankructw indywidualnych gospodarstw rolnych oraz pozbawienia Państwa Polskiego strategii bezpieczeństwa żywności. Ponadto strajkujący żądają natychmiastowej interwencji na rynku nawozów oraz trzody chlewnej, przywróceniu opłacalności, rekompensaty strat poniesionych w produkcji zwierzęcej za rok 2021, uregulowania tuczu nakładczego i podjęcia skutecznych radykalnych działań w walce z afrykańskim pomorem świń.

Fot. IN

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bohun
Gość
Bohun
9 lutego 2022 14:02

WSI już dawno rozwalone za czasów Antka

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x