7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeTrwa budowa ulicy Zbożowej w Koronowie. Gdzie jeszcze zaplanowano prace?

Trwa budowa ulicy Zbożowej w Koronowie. Gdzie jeszcze zaplanowano prace?

Ulica Zbożowa w Koronowie od strony Alei Wolności jest nieprzejezdna. To efekt prowadzonych tam prac związanych z budową drogi. Postanowiliśmy zapytać Urząd Miejski w Koronowie o szczegóły inwestycji

– Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln 863 tys. zł – mówi zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – W ramach zadania zostanie wykonana jezdnia z kostki betonowej typu podwójne T na długości 880 mb, zjazdy z kostki betonowej typu podwójne T typu lekkiego i ciężkiego, chodnik i dojścia do posesji z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa w całej ulicy Zbożowej oraz w części ulicy Makowej, pobocza, oznakowania, tereny zielone, przebudowa i regulacja sieci wod-kan. i gazowej, a także przebudowa linii energetycznej niskiego napięcia oraz linii energetycznej średniego napięcia – dodaje samorządowiec.

Obecnie wykonywana jest również ulica Igrzyskowa w Samociążku. Środki finansowe pochodzą z budżetu gminy. Koszt zadania to 935 tys. zł. Kostka betonowa pojawi się na długości 630 mb. Będą też zjazdy z kostki betonowej, chodnik i dojścia do posesji, kanał technologiczny, pobocza, zieleń drogowa, progi zwalniające i oznakowanie.

– Planuje się również modernizację ul. Tucholskiej w Koronowie finansowaną ze środków zewnętrznych – informuje Sławomir Marszelski. – Zadanie to zostanie zrealizowane w ramach zadania „Zabezpieczenie osuwiska Tucholska i przebudowa ulicy Tucholskiej w Koronowie od km 1+300 do km 1+690 – etap II”. Całkowity koszt inwestycji to kwota 5 mln 768 tys. 700 zł. Kompleksowa modernizacja wraz z budową infrastruktury technicznej planowana jest przy ul. Ogrodowej w Koronowie. Obecnie nie ma jednoznacznych informacji co do źródła finansowania powyższej inwestycji – zaznacza zastępca burmistrza.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x