20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaAktualnościŚwietlica wiejska w Tryszczynie zamknięta. Co jest powodem?

Świetlica wiejska w Tryszczynie zamknięta. Co jest powodem?

Mieszkańcy Tryszczyna dopytują co jest powodem zamknięcia świetlicy wiejskiej w ich miejscowości. O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Urząd Miejski w Koronowie

Jak przekazał nam zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski powodem zamknięcia świetlicy w Tryszczynie jest brak pozytywnego przeglądu technicznego budowlanego z dn. 6 maja 2021 r. (zapadnięta podłoga i rysy na ścianie) z zaleceniem wykonania odkrywki fundamentu w celu sprawdzenia przyczyny osiadania budynku.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury po otrzymaniu środków na ten cel zlecił wykonanie ekspertyzy. Otrzymaną ekspertyzę przekazał do Urzędu Miejskiego w Koronowie w celu dalszych działań.

– Świetlica może zostać ponownie otwarta dla użytkowników po wykonaniu prac naprawczych całego fundamentu, na co niezbędne są środki finansowe, których wysokość będzie znana po wykonaniu kosztorysu – informuje Sławomir Marszelski. – Na chwilę obecną trwają pracę nad wyłonieniem wykonawcy, który przygotuje niezbędną dokumentację – dodaje zastępca burmistrza.

Niedawno pojawiły się także informacje, że świetlica wiejska może zostać przeniesiona do budynku po dawnym „Muzeum Ściśle Tajnym”. Sławomir Marszleski potwierdził nam, że taki pomysł był rozważany, jednak sam budynek, aby przystosować go na świetlicę wymagałby sporych nakładów finansowych. – Co do dalszego działania ostateczna decyzja zostanie podjęta po wykonaniu przedmiarów robót i kosztorysu naprawy świetlicy w Tryszczynie – zaznacza zastępca burmistrza.

Fot. Google Street View

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Heniek S
Gość
Heniek S
13 lutego 2022 07:17

Nie wiem kto jest właścicielem świetlicy SOŁECTWO czy GMINA. Do właściciela należą obowiązki przeglądów budynku zgodnie z prawem budowlanym co 5 lat. Jeśli Sołectwo to może realizować usunięcie usterek wykonawczych ze środków funduszu sołeckiego wspartymi środkami Gminy albo egzekwować (jeśli jest rękojmia) naprawę od wykonawcy.
Współczuję mieszkańcom, że nie mogą korzystać ze świetlicy

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x