9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaNa sygnaleSeria zdarzeń w gminie Koronowo. W akcji straż, policja, karetki, samoloty

Seria zdarzeń w gminie Koronowo. W akcji straż, policja, karetki, samoloty [ZDJĘCIA]

To zdecydowanie nie był spokojny czwartek w gminie Koronowo. Służby musiały kilka razy wyjeżdżać do różnego rodzaju zdarzeń

Po godz. 12:30 w Buszkowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na drodze krajowej nr 25 zderzyły się mercedes oraz dacia. Do zdarzenia doszło niedaleko kościoła. Na miejsce zadysponowano OSP KSRG Koronowo, OSP KSRG Mąkowarsko, JRG 3 Bydgoszcz, oficera operacyjnego PSP, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policję. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został poszkodowany. Podczas akcji ruch był utrudniony.

Następnie – parę minut po godz. 15:00 – do służb wpłynęła informacja o pożarze lasu pomiędzy Samociążkiem a Bożenkowem. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej tj. OSP Wtelno, JRG 3 Bydgoszcz, dwa OSP KSRG Koronowo, OSP KSRG Gościeradz oraz samoloty gaśnicze Dromader. Łącznie spaleniu uległo 0,5 ha terenu. – Brak opadów i wysokie temperatury powodują, że mamy bardzo duże zagrożenie pożarowe – informują leśnicy z Nadleśnictwa Różanna. – Apelujemy, więc o ostrożność podczas leśnych wycieczek. Tym bardziej, że przed nami długi weekend i na pewno wiele osób będzie chciało korzystać z uroków lasu – dodają.

To jednak nie koniec. O godz. 15:42 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze rżyska w Nowym Dworze. Tutaj do akcji skierowano trzy zastępy straży pożarnej: OSP KSRG Mąkowarsko, OSP KSRG Koronowo, OSP KSRG Wierzchucin Królewski. Na szczęście straty nie były duże i zagrożenie szybko udało się opanować.

Fot. OSP KSRG Koronowo, OSP KSRG Mąkowarsko, OSP Wtelno, Nadleśnictwo Różanna

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie