16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaAktualnościPromesa wręczona. Będzie nowy wóz dla OSP Wierzchucin Królewski

Promesa wręczona. Będzie nowy wóz dla OSP Wierzchucin Królewski

Dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia 26 jednostkom ochotniczych straży pożarnych promes na zakup pojazdów pożarniczych. Jeden z wozów trafi do Wierzchucina Królewskiego

Na zakup pojazdów ze środków MSWiA i dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego przekazanych zostało prawie 10,4 mln zł. Pozostałe źródła finansowania to środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz WFOŚiGW w Toruniu (1,4 mln zł) i samorządów.

– Dziękuję za to, że jesteście na co dzień i poświęcacie się, często ryzykując swoje życie i zdrowie, pracując dla mieszkańców – mówiła obecna na spotkaniu wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka. – Stoicie na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Myślę, że wojna w Ukrainie pokazała, jak ważne w społeczeństwie są właśnie takie organizacje i osoby, które nie boją się nieść pomocy. Dzięki waszej postawie mieszkańcy mogą się czuć spokojnie i bezpiecznie. Bardzo często chętnych do wyjazdu na akcje jest więcej, niż miejsc. To pokazuje, że potraficie integrować i angażować swoją lokalną społeczność. Oby wozy, które niedługo do was trafią, jak najlepiej wam służyły – dodała.

Natomiast poseł Ewa Kozanecka zwróciła uwagę, że pomaganie strażakom, to tak naprawdę pomaganie mieszkańcom. Z kolei poseł Tomasz Latos wyraził zadowolenie z faktu, że w ostatnim czasie ochotnicze straże pożarne mogą liczyć na regularne wsparcie finansowe.

Na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Wierzchucin Królewski zaplanowano środki finansowe w kwocie 400 tys. zł ze środków własnych oraz samorządowych, a także 400 tys. zł z dotacji budżetowej ze środków KSRG.

Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie