17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaNa sygnalePolicyjna akcja na drogach powiatu bydgoskiego. 143 kierowców jechało za szybko

Policyjna akcja na drogach powiatu bydgoskiego. 143 kierowców jechało za szybko

W ramach działań wojewódzkich bydgoscy policjanci prowadzili wczoraj (31.01.2022) działania „Prędkość”. Funkcjonariusze główną uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Reagowali na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg

– Wczoraj (31.01.2022) w trakcie działań pn. „Prędkość” policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KMP w Bydgoszczy. – Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Wszystko po to, aby ograniczyć zdarzenia spowodowane przez nadmierną prędkość – dodaje policjantka.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 264 pojazdy, ujawnili 143 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

fot. KMP Bydgoszcz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x