7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaSliderGłówny tematParking na ul. Bydgoskiej do remontu. Co z miejscami przy kościele?

Parking na ul. Bydgoskiej do remontu. Co z miejscami przy kościele?

Niedawno informowaliśmy o zakończonych pracach na ul. Klasztornej w Koronowie. Władze planują już także kolejne remonty w tym rejonie

W tegorocznym budżecie na zagospodarowanie terenu pod parking na ul. Bydgoskiej zabezpieczono kwotę 300 tys. zł. Do sprawy na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie odniosła się radna Elżbieta Mojzesowicz. Jak zauważyła z parkingu korzystają pracownicy Zakładu Karnego. Pytała zatem w jaki sposób władze planują rozwiązać sprawę tak, aby mogli z niego korzystać również mieszkańcy. Ponadto radna mówiła o problemie z miejscami parkingowymi tuż przy bazylice. Zazwyczaj stoją tam samochody co utrudnia dostęp do kościoła osobom starszym. – Czy można byłoby wyznaczyć trzy, cztery miejsca, tak aby pojazdy mogły się tylko zatrzymywać i żeby z tych pojazdów mogły wysiadać osoby starsze i niepełnosprawne? – pytała radna.

Na sesji burmistrz Patryk Mikołajewski potwierdził, że parking na ul. Bydgoskiej będzie wykonywany. Burmistrz ma jednak wątpliwości czy istnieje podstawa prawna, aby zabronić pracownikom Służby Więziennej parkowanie w tym miejscu. Ponadto włodarz zaznaczył, że została oddana do użytku ul. Klasztorna i jest tam możliwość parkowania na polanie. Jeżeli chodzi o miejsca przy bazylice Patryk Mikołajewski poinformował, że sprawa zostanie przekazana do ZGKiM celem zaopiniowania. – Jest tam jednak mały problem, a mianowicie wyjazd z budynku gminnego naprzeciwko bazyliki nie biegnie po naszej działce i właściciel upomniał się o swoją ziemię i teraz musimy szybko wymyślić jakąkolwiek możliwość utworzenia nowego wyjazdu, a jedyna możliwość jest właśnie naprzeciwko bazyliki – dodał samorządowiec.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bacaglaca
Gość
Bacaglaca
17 lutego 2022 12:08

W niedzielę klawisze tam aż tyle aut nie stawiają .Druga sprawa katolicy stawiają auta gdzie chcą bo myślą , że im wszystko wolno:zakazy,pod dębem,pod pomnikiem walki z Krzyżakami.Nik normalny nie będzie trąbił jak widzi, że z auta wysiada osobą starszą czy niepełnosprawna ale nie damulka no bo jak.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x