7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościMniej za bilety w Bydgoszczy dla dzieci i uczniów z gminy Koronowo?...

Mniej za bilety w Bydgoszczy dla dzieci i uczniów z gminy Koronowo? Powstał projekt uchwały

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Koronowie (24 listopada) radni pochylą się nad uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie Miastu Bydgoszcz dotacji celowej na pokrycie kosztów korzystania przez mieszkańców Gminy Koronowo z niektórych ulg w środkach publicznego transportu zbiorowego w Bydgoszczy

Konkretnie chodzi o Metropolitalną Kartę Uczniowską i Metropolitalną Kartę Malucha. Z ulg będą mogli skorzystać dzieci od 4. roku życia oraz uczniowie z terenu gminy Koronowo. Gmina Koronowo chce przeznaczyć na ten cel 100 tys. zł. W tym momencie nie są znane szczegóły jakie byłyby to kwoty ulg. Jeżeli koronowscy radni będą za, ustali to uchwała Rady Miasta Bydgoszczy dotycząca ustalenia opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie w Bydgoszczy.

Obecnie w programie uczestniczą: Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Sicienko oraz Mrocza. W tym przypadku dzieci i młodzież zamieszkująca gminy, które przyłączyły się do programu, mogą korzystać z komunikacji miejskiej kupując bilety miesięczne w bardzo atrakcyjnej cenie. Cena miesięcznego biletu to 10 zł. Bilet na cały rok to koszt 100 zł.

Temat będzie dyskutowany na środowej sesji. Do sprawy wrócimy.

fot. Bydgoszcz.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x