1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościBransoletki życia również w Koronowie. Kto może z nich skorzystać?

Bransoletki życia również w Koronowie. Kto może z nich skorzystać?

Kończy się rozruch przygotowanego przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) dużego programu teleopieki domowej, obliczonego na tym etapie na 3 tysiące niesamodzielnych osób starszych. Do programu przyłączyła się również gmina Koronowo

– Ten kierunek wsparcia osób w podeszłym wieku jest bardzo właściwy i oczekiwany. Chcę podziękować wszystkim naszym partnerom w tym projekcie, wszystkim samorządom i instytucjom pomocowym. Bez państwa to wszystko by się nie udało – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Opiekuńczo-ratunkowy system teleopieki domowej, na który składają się monitorujące funkcje życiowe mobilne urządzenia do szybkiego przywoływania pomocy („bransoletki życia”) oraz uruchomione na początku września centrum operacyjne, jest kontynuacją dobrze przyjętego pilotażu, z którego skorzystało 210 osób. Do partnerstwa zaproszone zostały wszystkie gminy regionu, na razie zgłosiło się 78, w tym wszystkie duże miasta. Siedemdziesiątym dziewiątym partnerem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio, które wzięło na siebie organizację i utrzymanie centrum teleopieki (Kujawsko-Pomorskie Telecentrum).

– Adresatami tej zyskującej sobie coraz większą popularność formy wsparcia są osoby niesamodzielne, potrzebujące pomocy w codziennym funkcjonowaniu, przede wszystkim mieszkający samotnie seniorzy – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego. – Pierwszeństwo w rekrutacji zarezerwowaliśmy dla osób o niskich dochodach, doświadczających wykluczenia społecznego, niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie, a także kombatantów i osób represjonowanych. Uzupełnieniem oferty są pomoc sąsiedzka i wolontariat opiekuńczy – dodaje.

Realizatorem projektu w gminie Koronowo jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x