-1.1 C
Świecie
niedziela 3 grudnia 2023
Strona głównaStyl ŻyciaAktywni seniorzy z gminy Koronowo. Biorą udział w specjalnym programie

Aktywni seniorzy z gminy Koronowo. Biorą udział w specjalnym programie

W gminie Koronowo trwają zajęcia w ramach „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”

Program skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Ma on na celu poprawę kondycji i koordynacji ruchowej seniorów, a w efekcie zmniejszenie narażenia na urazy i złamania. Koordynatorem programu, wybranym w konkursie jest Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej SPORTVITA Sp.z o.o w Bydgoszczy, ul. Tadeusza Rejtana 1.

– W ww. programie bierze udział 27 seniorów z terenu gminy Koronowo zakwalifikowanych przez lekarze, w tym 26 pań oraz 1 pan – informuje Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koronowie. – Seniorzy przeszli badania kwalifikacyjne i kontrolne tj. badania ogólnolekarskie, testy sprawnościowe, skład ciała, EKG. Ryzyko upadku rośnie wraz z wiekiem dlatego seniorzy objęci programem, pod okiem wykwalifikowanego trenera Pani Marceliny Bonny-Młodzieniewskiej, wykonują ćwiczenia rozciągające i wydolnościowe, wzmacniające siłę mięśni i równowagę. Zwiększenie aktywności fizycznej prowadzi do poprawy szybkości reakcji, utrzymania balansu ciała, a także zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Efektem końcowym udziału w programie ma być zmniejszenie ryzyka powikłań po upadkach – dodają urzędnicy.

Zajęcia odbywają się w Fabryce Zdrowia, ul. Witosa 1K/2 w Koronowie 3 razy w tygodniu, po 45 minut przez okres trzech miesięcy. Program realizowany jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z Gminą Koronowo.

Fot. Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miejski w Koronowie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x