20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaStyl ŻyciaKto ma najładniejszy ogród w powiecie? Trwają zgłoszenia

Kto ma najładniejszy ogród w powiecie? Trwają zgłoszenia

Starostwo Powiatowego w Bydgoszczy wzorem z lat ubiegłych organizuje XXI edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”

Celem konkursu jest w szczególności zachęcanie do dbania o estetykę ogrodów przydomowych. Konkurs propaguje tradycyjne wiejskie ogrody, ponieważ są częścią naszej kultury i tradycji, kształtują krajobraz i są obrazem naszej tożsamości.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Etap pierwszy – prowadzony jest na szczeblu gminnym. Ocena zgłoszonych ogrodów przeprowadzana jest w miesiącach maj, czerwiec. Drugi etap konkursu przebiega na szczeblu powiatowym. Do tego etapu zostają zakwalifikowane ogrody, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych gminach – a więc laureaci pierwszego etapu. W roku bieżącym ocena ogrodów zakwalifikowanych do etapu powiatowego zostanie przeprowadzona na przełomie lipca i sierpnia.

Zgłoszenia do etapu gminnego trwają do 6 czerwca. Udział w konkursie (etap gminny) należy zgłosić osobiście w Wydziale Obsługi Przedsiębiorczości i Promocji Urzędu Miejskiego w Koronowie (ul. Pomianowskiego 1, pokój nr 18 lub w Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Sienkiewicza 4) lub telefonicznie – tel. 52 3826 404, 721 060 283 czy e-mailowo pod adresem: promocja@um.koronowo.pl.

Fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie