1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualności60-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. To była podniosła uroczystość

60-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. To była podniosła uroczystość [ZDJĘCIA]

Dzisiaj – 22 października – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie im. Jana Pawła II obchodziła jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano specjalne uroczystości

Całość rozpoczęła się od mszy świętej w koronowskiej bazylice mniejszej pod przewodnictwem ks. proboszcza Ryszarda Hirsza. – To piękny dzień. Wspominamy dzisiaj tych wszystkich, dzięki którym mury tej szkoły rosły – mówił ks. proboszcz.

Następnie obchody przeniosły się do siedziby szkoły. Tam pod tablicą upamiętniającą patrona placówki złożone zostały kwiaty i znicze przez delegacje. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnych władz z burmistrzem Koronowa Patrykiem Mikołajewskim na czele, dyrektorzy szkół z terenu gminy, grono pedagogiczne, uczniowie, absolwenci, harcerze, synowie pierwszego i wieloletniego dyrektora śp. Tadeusza Piskozuba. – To był człowiek niesamowity, zmagający się z wieloma problemami – wspominał Tadeusza Piskozuba, obecny dyrektor Zbigniew Głogowski. – Pan Tadeusz to historia tej szkoły. Placówki, która powstała w szczerym polu. Ze względu na pandemię możemy gościć tylko niewielkie grono absolwentów. Przez 60 lat istnienia było ich aż 8500. Okres przemian to zasługa wspaniałych nauczycieli. Tej historii nie da się opowiedzieć w 10-15 minut. Jesteśmy placówką na trwałe związaną z naszym miastem – dodał dyrektor Głogowski.

Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i życzeń. Dobre wieści ogłosił burmistrz Koronowa, który złożył na ręce dyrektora czek w wysokości 150 tys. zł na projekt termomodernizacji budynku szkoły. Był też czas na występy artystyczne. Gromkimi brawami został nagrodzony występ młodych tancerzy – Wojtka Woźniaka i Tosi Siudzińskiej.

Szkoła podstawowa nr 2 w Koronowie powstała w 1961 roku. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowało boisko sportowe. Pierwszym dyrektorem został Tadeusz Piskozub. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie do 31 sierpnia 1990 roku. Po nim funkcję dyrektora przejął Zbigniew Głogowski, który piastuje ten urząd do dzisiaj.

Fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x