1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaNa sygnaleStrażacy z Koronowa podsumowali miniony rok. Ile razy wyjeżdżali do zdarzeń?

Strażacy z Koronowa podsumowali miniony rok. Ile razy wyjeżdżali do zdarzeń?

Początek roku jest znakomitą okazją do różnego rodzaju podsumowań. Takiego też dokonali strażacy z OSP KSRG Koronowo

W 2021 roku OSP KSRG Koronowo brało udział w 218 zdarzeniach, w tym 60 dotyczyło pożarów, 154 miejscowych zagrożeń, a 4 alarmy okazały się fałszywe. Poprzedni rok był porównywalny, gdyż odnotowano wtedy 217 wyjazdów.

– W ubiegłym roku włączyliśmy się w wiele akcji charytatywnych, braliśmy również udział w wyzwaniach, piknikach i pokazach charytatywnych – informują druhowie z Koronowa. – Zabezpieczaliśmy część imprez oraz koncertów. Braliśmy również udział w akcji „Bezpieczny Akwen 2021”. Braliśmy udział w szkoleniach oraz prowadziliśmy wykłady dla uczniów szkół średnich – dodają.

Jak zaznaczają strażacy w 2021 roku najważniejszym wydarzeniem w jednostce było pozyskanie średniego wozu ratowniczo – gaśniczego MAN, którego koszt wyniósł 830 250 zł. Zastąpił on 15-letniego Mercedesa, który trafił do OSP Wtelno. Więcej na temat tego wydarzenia przeczytasz w naszym artykule Nowy wóz strażacki już w Koronowie. Odbyło się uroczyste powitanie [ZDJĘCIA]

10.08.2021 roku z wynikiem pozytywnym ukończyło Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych łącznie 6 druhów.

W ubiegłym roku jednostka gościła wiele grup szkolnych, a w czerwcu zorganizowano w remizie Dzień Dziecka dla najmłodszych. Dzieci mogły poznać sprzęt oraz wyposażenie strażaka i wozów bojowych.

– Dzięki dofinansowaniom oraz sponsorom udało nam się pozyskać sprzęt oraz pieniądze na zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia działań ratowniczych – dodają strażacy z Koronowa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x