5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościRemont drogi z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego? Zebrano prawie 1000 podpisów

Remont drogi z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego? Zebrano prawie 1000 podpisów

Niedawno informowaliśmy o złym stanie drogi wojewódzkiej prowadzącej od ronda Lotników Koronowskich do Wierzchucina Królewskiego. Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć mieszkańcy, którzy korzystają z tej trasy

Ze specjalnym oświadczeniem w tej sprawie wystąpił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Patryk Bociek. Poinformował on, że mieszkańcy wsi wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 243 wystosowali petycję w której uzbierali 976 podpisów. Chodzi o remont tej drogi. Radny Patryk Bociek złożył petycję na ręce posła Piotra Króla, który jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. Mieszkańcy zwrócili się o wykonanie kompleksowego remontu drogi oraz wycinki drzew gatunku topola. – Drogą numer 243 odbywa się intensywny ruch pojazdów ciężarowych – alarmują użytkownicy drogi. – Po nawałnicy z 11 sierpnia 2017 roku, drogą tą masowo przejeżdżały samochody ciężarowe wywożące drewno z lasów. Aktualny stan techniczny nawierzchni jak i poboczy stwarza zagrożenie życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego, kierowców jak i pieszych. Droga na tym odcinku jest bardzo wąska i kręta. Krawędzie jezdni są powyłamywane i są ubytki w jezdni. Ułożony asfalt nie przypomina drogi, natomiast ma kształt falisty. Poruszanie się pojazdami po tej drodze możliwe jest tylko środkiem jezdni. Mijając się z nadjeżdżającym pojazdem trzeba drastycznie zwolnić i przejechać po dziurawym poboczu co skutkuje uszkodzeniem pojazdów. W miejscowości Więzowno znajduje się przepust pod drogą. W tym miejscu asfalt jest zagłębiony i w każdej chwili ten przepust może ulec zarwaniu. Kolejnym aspektem są drzewa rosnące na poboczu gatunku topola. Są to stare drzewa na których znajdują się jemioły obciążające gałęzie. Ponadto jest wiele uschniętych drzew i suchych gałęzi – zauważają mieszkańcy.

Jeszcze przed złożoną petycją my również dopytywaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich o możliwy remont tej drogi. Jak przekazał nam Michał Sitarek, rzecznik prasowy ZDW w Bydgoszczy w bieżącym roku po zabezpieczeniu dodatkowych środków możliwe będzie rozszerzenie zakresu remontów cząstkowych na odcinku Wierzchucin-Koronowo. Wykonywane będą w oparciu o posiadany budżet. Wcześniej zlecone zostanie podkrzesanie części drzew, by poszerzyć skrajnie drogi. Według zarządu uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu są naprawiane na bieżąco. – Do czasu kompleksowego remontu prowadzimy na bieżąco w oparciu o posiadane środki prace utrzymaniowe – zapewnia Michał Sitarek. – Przed okresem wiosenno-letnim prowadzić będziemy inwentaryzację uszkodzeń, która będzie podstawą do zlecenia kolejnych prac poprawiających stan jezdni na DW nr 243 – dodaje przedstawiciel ZDW w Bydgoszczy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x