-1.1 C
Świecie
niedziela 3 grudnia 2023
Strona głównaSliderGłówny tematProblemy z budową ul. Nad Kanałem w Samociążku. Ponownie przełożono termin wykonania...

Problemy z budową ul. Nad Kanałem w Samociążku. Ponownie przełożono termin wykonania projektu

To nie są dobre wiadomości dla mieszkańców tej części Samociążka. Zapowiadana budowa ul. Nad Kanałem przeciąga się w czasie

Kiedy pada deszcz lub są roztopy na wspominanej drodze pojawią się kałuże. Kiedy świeci słońce, też nie jest za ciekawie, bo tworzą się tumany kurzu. Mieszkańcy od wielu lat zgłaszali potrzebę remontu tej drogi. Tym bardziej, że w okolicy powstaje coraz więcej domów. Dobrą wiadomością było otrzymanie wsparcia zewnętrznego. Pod koniec kwietnia br. poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos przekazał voucher na kwotę miliona złotych. Jednak od tamtego czasu na drodze fizycznie nic się nie zadziało. W sprawę zaangażowała się radna Małgorzata Szymczak, która zwróciła się z tą kwestią do burmistrza na sesji. – Informuję, iż dokumentacja jest na etapie uzgodnień z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie w celu uzyskania decyzji wodno-prawnej – przekazał burmistrz. – Część drogi znajduje się w strefie ochrony pośredniej ujęcia wody Czyżkówko. Na tym odcinku zgodnie z zapisami decyzji środowiskowej, wody opadowe i roztopowe winny być odprowadzane do projektowanej kanalizacji deszczowej, z podczyszczeniem w separatorach i wprowadzaniem do gruntu poza strefą ochronną. Uzyskanie tego typu pozwolenia potrwa kilka miesięcy w związku z tym prace związane z budową drogi ruszą w roku 2022 – dodał włodarz.

W środę (29 września) podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej w Koronowie burmistrz Patryk Mikołajewski przekazał dodatkowe informacje. Tym razem poinformował, że wykonanie projektu budowlanego na prośbę wykonawcy zostało przedłużone do 30 czerwca 2022 roku.

fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x