9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościZmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Koronowie. To dobra informacja dla mieszkańców

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Koronowie. To dobra informacja dla mieszkańców

Urząd Miejski w Koronowie przekazał informacje o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania w Koronowie

– Na wniosek Mieszkańców Koronowa, w tym w szczególności przedsiębiorców prowadzących działalność na Placu Zwycięstwa w Koronowie, zmianie uległy zasady parkowania pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania – informuje Urząd Miejski w Koronowie. – Pierwsze 30 minut jest bezpłatne – wymagane jest wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu w parkometrze i pobranie biletu (darmowego). Wydruk umieszczamy w widocznym miejscu naszego pojazdu.

Dodatkowo urzędnicy przekazali, że zwolnienie dotyczy tylko pierwszego parkowania do 30 minut – z ulgi nie można korzystać kilkukrotnie tego samego dnia. Stawka za pierwszą godzinę parkowania wynosi 2 zł. Stawki opłat nie uległy zmianie. Przy wykupie pełnych płatnych godzin (np. za 1 h parkowania) nie ma obowiązku wpisywania numeru rejestracyjnego pojazdu.

Wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie rotacji parkujących pojazdów samochodowych na rynku. Dużo osób przyjeżdża załatwić sprawy w banku/urzędzie/zrobić zakupy a czas pobytu w większości przypadków nie przekracza 30 minut.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie