13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościZły stan budynku komunalnego w Stopce. Przedstawiamy stanowisko władz gminy

Zły stan budynku komunalnego w Stopce. Przedstawiamy stanowisko władz gminy

Wracamy do sprawy złego stanu budynku komunalnego w Stopce. Mieszkańcy mają dość życia w takich warunkach. Władze gminy chcą dokonać remontu

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie z mieszkańcami budynku komunalnego Stopka 7 spotkali się przedstawiciele Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie, radna Rady Miejskiej w Koronowie Mirosława Holka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyna Szulta-Romaniuk oraz sołtys sołectwa Okole Beata Głowacka. Mieszkańcy budynku pokazywali w jakich warunkach muszą żyć. Zastrzeżeń jest sporo. Zaciekający dach, robactwo, gryzonie, ściany z dykty, sypiące się sufity, goła posadzka, brak odpowiednich drzwi wejściowych, żadnej ochrony przeciwpożarowej – to tylko niektóre problemy. Z pełną relacją ze spotkania oraz zdjęciami mogą Państwo zapoznać się w naszym artykule Katastrofalny stan budynku mieszkalnego w Stopce. Mieszkańcy proszą o remont [ZDJĘCIA]

Na spotkaniu nie był obecny nikt z przedstawicieli koronowskiego ratusza oraz ZGKiM. Jak zaznaczają włodarze naszej gminy nikt ich o takim spotkaniu nie poinformował. – Zarówno burmistrz Koronowa jak i jego zastępcy nie zostali poinformowani czy też zaproszeni na spotkanie, które odbyło się w dniu 23 sierpnia przy budynku komunalnym Stopka 7 – przekazał nam zastępca burmistrza Piotr Kazimierski.

Jak zaznacza zastępca burmistrza w lipcu 2020 roku przeprowadzono tam kompleksową wymianę pokrycia dachowego. Zadanie kosztowało 29 tys. zł. Prace te były następstwem wniosków kierowanych do burmistrza w roku 2018 i 2019.

Jak twierdzą mieszkańcy budynku w Stopce czynsze są coraz większe, a nie są wykonywane żadne prace. – Czynsz przykładowego lokalu o powierzchni 51,3 metra kwadratowego wynosi 388 zł – wyjaśnia Piotr Kazimierski.

Władze gminy przyznają, że sporym problem jest zaleganie z opłatami za czynsz. – Na ogólną liczbę ośmiu lokali mieszkalnych w budynku Stopka 7 na dzień 22 sierpnia 2022 roku, aż pięć lokali posiada zadłużenie w czynszach na łączną kwotę 198 tys. 607 zł – informuje zastępca burmistrza.

Pomimo sporych zaległości w czynszach władze gminy chcą wyremontować ten budynek. – Zgodnie z odpowiedzią udzieloną jednemu z mieszkańców termomodernizacja budynku komunalnego Stopka 7 wraz z remontem korytarza będzie proponowana do ujęcia w budżecie Gminy na rok 2023 – przekazał nam Piotr Kazimierski.

Ostatecznie czy zadanie to zostanie uwzględnione w budżecie zadecydują koronowscy radni.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie