18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaSliderGłówny tematZbiornik wodny w Stopce w coraz gorszym stanie. Czy władze mają na...

Zbiornik wodny w Stopce w coraz gorszym stanie. Czy władze mają na to plan?

Przy okazji opisywania bardzo złego stanu technicznego placu zabaw w Stopce mieszkańcy zwrócili także uwagę na zaniedbany zbiornik wodny. – Władze zrobią coś z tym, aż dojdzie tu do kolejnej tragedii – komentują

Zbiornik wodny w Stopce zlokalizowany jest tuż przy blokach i boisku do piłki nożnej. Dawniej kiedy funkcjonował jeszcze w tej miejscowości Państwowy Ośrodek Maszynowy był to zbiornik przeciwpożarowy. Było sporo wody, pływały ryby. Po likwidacji POM-u terenem tym opiekowała się prywatna osoba. Po jej śmierci zbiornik zaczął popadać w zły stan. Obecnie wody jest już znikoma ilość. Cały teren dookoła zaczął zarastać, w trzcinach zalegają śmieci. Dodatkowo „staw” był kiedyś ogrodzony. Teraz jest prowizoryczne ogrodzenie zrobione z siatki w wielu miejscach uszkodzone.

– Tuż obok znajduje się boisko do piłki nożnej – mówi jedna z mieszkanek. – Kiedyś doszło już tutaj do tragedii. Boję się, że może dość do kolejnej. Czy dopiero wtedy władze zareagują i zrobią coś, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć to miejsce? Nie mówię już o estetycznym wyglądzie tego miejsca. Kiedyś staw był bagrowany, jednak teraz jest w jeszcze gorszym stanie – dodaje.

Kto jest właścicielem/administratorem ww. zbiornika? Jakie prace w ostatnich latach zostały w tym miejscu wykonane? Czy Urząd Miejski w Koronowie podejmie działania w celu odpowiedniego zabezpieczenia zbiornika? Czy Urząd Miejski w Koronowie planuje jakieś prace przy tym obiekcie? Jeżeli tak to jakie i w jakim terminie? Takie pytania skierowaliśmy do władz Koronowa 14 września. Czekamy na odwiedź.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie