7.8 C
Świecie
środa 17 kwietnia 2024
Strona głównaSportZawody w Leśnictwie Krówka. Udział wzięło 140 łuczników z całej Polski

Zawody w Leśnictwie Krówka. Udział wzięło 140 łuczników z całej Polski

W ubiegłym miesiącu w Leśnictwie Krówka odbył się V Turniej Łuczniczy 3D. Organizatorami wydarzenia byli Nadleśnictwo Różanna i Nadleśnictwo Zamrzenica

Na zbiórce spotkało się aż 140 łuczników z całej Polski. – Zawodnicy podzieleni na kilkanaście grup przez kilka godzin przemierzali lasy oddając strzały do 28 figur – relacjonuje Nadleśnictwo Różanna. – Ideą zawodów 3D jest imitowanie polowania. Zamiast tarczy korzysta się ze specjalnych figur zwierząt, np. niedźwiedzia czy dzika, ponadto zawodnicy nie wiedzą na jaką odległość oddają strzał – dodają leśnicy.

Łucznicy podzieleni byli na 11 kategorii według wieku, płci i rodzaju łuku. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Agnieszka Janka, Marzena Goike, Marta Kołak, Michał Jankowski, Marcin Maślanka, Jacek Świętnicki, Sebastian Fabiś, Jakub Janka, Andrzej Rakowicz, Anastazja Kwiatkowska.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem łucznictwa 3D na przyszłoroczne zawody, które zostaną przeprowadzone na terenie Nadleśnictwa Zamrzenica.

Fot. M.Gromek

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x