1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościZalane gospodarstwo w Tryszczynie. Winna droga S5?

Zalane gospodarstwo w Tryszczynie. Winna droga S5?

Ulewne deszcze sprawiły, że gospodarstwo znajdujące się przy ul. Nad Brdą w Tryszczynie zostało zalane. Jak się okazuje przyczyniła się do tego droga ekspresowa S5

Był 16 sierpnia. Wtedy też po ulewnych deszczach na teren jednego z gospodarstw zaczęła wdzierać się woda. O godz. 16:40 na miejsce wezwano strażaków z OSP Wtelno i OSP Koronowo (po krótkim czasie zastęp z Koronowa został zadysponowany do wypadku w Stopce na drodze krajowej numer 25). Woda płynęła od strony drogi ekspresowej S5. Zalane zostało podwórze i pomieszczenia gospodarcze. Strażacy działali do godz. 2 w nocy. Następnego dnia ponownie udali się pod ten sam adres. Tym razem działania prowadzili od godz. 11:30 do 17:30. To jednak nie wszystko. 21 sierpnia strażacy ponownie interweniowali przy ul. Nad Brdą w Tryszczynie.

Już od samego początku strażacy wskazywali, że przyczyną zalania gospodarstwa była awaria systemu odwodnienia drogi ekspresowej S5. Potwierdził nam to rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. – W dniach 16-21 sierpnia br. wystąpiły bardzo gwałtowne i intensywne opady atmosferyczne, w wyniku których został uszkodzony system odwodnienia drogi ekspresowej S5, m.in. na odcinku 200 m 59 km drogi – informuje Julian Drob. – Uszkodzone zostały ścieki skarpowe i korpus drogi, powstały wymycia nasypu oraz zamulenia dna rowów. Wskazane uszkodzenia zostały zgłoszone wykonawcy odc. 3 drogi ekspresowej S5, jako wada istotna do pilnej naprawy gwarancyjnej – dodaje przedstawiciel drogowców.

Postanowiliśmy także zapytać GDDKiA czy właściciele gospodarstwa mogą liczyć na odszkodowanie. – Do Rejonu w Bydgoszczy dotychczas nie wpłynęło zgłoszenie szkody od sąsiednich właścicieli, ani inne zawiadomienie o poniesionych stratach przez mieszkańców ul. Nad Brdą – przekazał nam Julian Drob.

Fot. OSP Wtelno

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie