15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościZakup nowoczesnego aparatu USG dla SPZOZ w Koronowie? „Gmina nie dysponuje wolnymi...

Zakup nowoczesnego aparatu USG dla SPZOZ w Koronowie? „Gmina nie dysponuje wolnymi środkami”

Na sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się 25 sierpnia radny Maciej Szlagowski złożył interpelację w sprawie dofinansowania zakupu nowoczesnego aparatu USG z kompletem głowic dla SPZOZ w Koronowie. Niedawno poznaliśmy stanowisko koronowskiego ratusza w tej sprawie

– W imieniu i w interesie ogółu mieszkańców gminy Koronowo zwracam się z interpelacją o dofinansowanie zakupu nowoczesnego aparatu USG z kompletem głowic dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Koronowie – pisze w interpelacji radny Szlagowski. – Potrzebę zakupu nowoczesnego aparatu USG z kompletem głowic uzasadniam celowością zwiększenia ilości i poprawy dostępności usług medycznych świadczonych przez SPZOZ w Koronowie. W dobie trwającej pandemii koronawirusa nastąpiło zwiększenie ilości badań wykonywanych aparatem USG – dodaje radny.

Jak przekazuje Maciej Szlagowski po uzyskanych informacjach od dyrektora SPZOZ w Koronowie, proponuje się dofinansowanie 75 proc. wartości z budżetu Gminy Koronowo, a 25 proc. wartości ze środków SPZOZ w Koronowie.

Niedawno koronowski ratusz udzielił odpowiedzi. Jak informują urzędnicy w bieżącym roku Gmina Koronowo nie dysponuje wolnymi środkami finansowymi, które można byłoby przeznaczyć na ten cel. – Nadmieniam również, że zgodnie z informacją przedstawioną przez Dyrektora SPZOZ w Koronowie Panią Dorotę Maciejewską na sesji Rady Miejskiej w Koronowie w dniu 25.08.2021 r. sytuacja finansowa jednostki jest dobra, wobec czego zakup ww. sprzętu może być sfinansowany ze środków własnych SPZOZ w Koronowie – informuje Urząd Miejski w Koronowie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x