14.9 C
Świecie
czwartek 28 marca 2024
Strona głównaSportWysoka przegrana Victorii Koronowo w pierwszym meczu rundy wiosennej. Zespół spadł na...

Wysoka przegrana Victorii Koronowo w pierwszym meczu rundy wiosennej. Zespół spadł na ostatnią pozycję [ZDJĘCIA]

Nie tak wyobrażali sobie koronowscy kibice inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej klasy okręgowej sezonu 2021/22. Victoria Koronowo po słabym meczu przegrała na własnym boisku z Krajną Sępólno Krajeńskie 0:4

Ten mecz był ważny z kilku powodów. Po słabej rundzie jesiennej zespół przejął nowy trener. Był to zatem debiut w meczu o ligowe punkty Roberta Tomczaka. Oprócz tego koronowscy piłkarze chcieli zatrzeć nie najlepsze wrażenie po rundzie jesiennej. Oprócz tego przeciwnikiem była Krajna Sępólno Krajeńskie. Zespół z ostatniej pozycji tracił do przedostatniej Victorii zaledwie dwa punktu. Był to zatem mecz o przysłowiowe sześć punktów.

Już od pierwszych minut to przyjezdni częściej dochodzili do sytuacji bramkowych. Głównie stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry. Victoria do pierwszej groźnej sytuacji doszła w 15 minucie pojedynku. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysława Deca, piłkę na bramkę głową uderzał Jakub Kulpa. Strzał był jednak zbyt słaby i bramkarz bez problemu poradził sobie z obroną. Wynik spotkania w 21 minucie otworzyli piłkarze Krajny. Bramkarza gospodarzy strzałem z dystansu pokonał Burkiewicz. Victoria miała szanse na szybką odpowiedź, jednak Patryk Zieliński oddał niecelny strzał. Później gra się zaostrzyła. W 38 minucie żółtą kartkę zobaczył piłkarz Victorii Przemysław Dec, a chwilę później gracz Krajny Henryk Grajczyk. Krajna w końcówce pierwszej połowy mogła podwyższyć, jednak dobrze w bramce Victorii zachował się Kacper Kotliński.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla zawodników z Sępólna Krajeńskiego. W 51 minucie pojedynku płaskim strzałem po ziemi golkipera Victorii pokonał Maciej Kaczmarek. Krajna chciała pójść za ciosem i co rusz stwarzała sobie dobre okazje. Po stronie Victorii żółte kartki za faule otrzymali Patryk Zieliński oraz Aleksander Karbowski. Końcówka należała do gości. W 80 minucie wynik na 0:3 podwyższył ponownie Maciej Kaczmarek, a w 82 minucie na 0:4 Kamil Mosek.

Tym samym Victoria Koronowo przegrała pojedynek 0:4 i spadła na ostatnią pozycję w lidze. Kolejnym przeciwnikiem będzie LKS Dąbrowa Chełmińska, która niepodziewanie w tej kolejce pewnie pokonała wyżej notowaną Polonię Bydgoszcz 3:1. Mecz z Dąbrową Chełmińską zostanie rozegrany za tydzień 26 marca o godz. 14:00 na stadionie w Koronowie.