15.9 C
Świecie
czwartek 23 maja 2024
Strona głównaNa sygnaleWypadek w Wierzchucinie Królewskim. Kto zawinił?

Wypadek w Wierzchucinie Królewskim. Kto zawinił?

W miniony piątek (20 maja) na skrzyżowaniu niedaleko stacji paliw w Wierzchucinie Królewskim doszło do groźnego zderzenia dwóch pojazdów

Informacja do służb wpłynęła około godziny 14:30. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 243 z drogą powiatową doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych informacji wynikało, że jedna osoba jest nieprzytomna. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (JRG 3 Bydgoszcz, OSP Wierzchucin Królewski, OSP Koronowo) dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policję. Po dojeździe na miejsce zdarzenia informacja nie potwierdziła się, a poszkodowany był przytomny. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do zakleszczonych osób w pojeździe marki BMW i udzielili pierwszej pomocy do momentu przyjazdu ZRM.

– Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia pojazdów marki Fiat Doblo oraz BMW – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Winę za to zdarzenie ponosi kierujący fiatem, który nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Byli to kierowca fiata, kierowca bmw oraz pasażer bmw. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie wyjaśniane przez koronowskich policjantów. Kierowca fiata był trzeźwy – dodaje mundurowa.

Fot. OSP Wierzchucin Królewski, OSP Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie