20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaAktualnościWykluczenie komunikacyjne w gminie Koronowo. Wystosowano apel do władz

Wykluczenie komunikacyjne w gminie Koronowo. Wystosowano apel do władz

Sprawa jakości połączeń autobusowych w gminie Koronowo coraz bardziej porusza mieszkańców. Niektóre miejscowości są całkowicie pozbawione jakichkolwiek połączeń

Problemem dotknięci są między innymi uczniowie, którzy muszą dojeżdżać do szkół. 21 grudnia br. odbyły się w tej sprawie dwa spotkania. Jedno z nich przeprowadzono w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie. – Szkoła oferuje bardzo wysoki standard nauki, dysponuje świetną kadrą i materiałami dydaktycznymi – informuje Rafał Wąsowicz, przewodniczący Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie. – Posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie, dlatego chętnie jest wybierana przez młodzież z Gminy Koronowo, ale nie tylko. Dyrekcja szkoły ubolewa nad problemem jakim jest bardzo poważne wykluczenie komunikacyjne obszaru Gminy Koronowo. Uczniowie chodzą pieszo na duże odległości, części uczniom pomagają sami nauczyciele, którzy zabierają ich prywatnymi samochodami, zdarza się nie rzadko, że nauczyciel czeka aż dany uczeń skończy zajęcia by miał jak wrócić do domu. Niestety są i gorsze sytuację, zdarza się, że uczniowie z braku transportu publicznego przerywają edukację, a w efekcie nie kończą szkoły. Tak nie może być w rozwijającym się kraju w XXI w. – dodaje przewodniczący Wąsowicz.

Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego wystosowała apel do władz Koronowa o poważne zajęcie się tym problemem. Jak czytamy w apelu nie można oszczędzać na transporcie publicznym. – Wydane pieniądze na gminne linie autobusowe, nawet jeśli korzysta z nich garstka młodych osób to zawsze dobrze zainwestowane środki – twierdzi Komisja. – Na wielu uczniów koronowskich szkół czeka dobrze płatna praca bezpośrednio po zakończeniu szkoły. Nie ograniczajmy młodym ludziom możliwości rozwoju zawodowego, a tym samym rozwoju społeczno-gospodarczego naszej Gminy. W 2018 roku powstał pomysł na komunikację gminną, być może warto do niego powrócić – zauważa Komisja.

Fot. archiwum IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x