7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaSliderGłówny tematWybór nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Koronowie. W głosowaniu padł remis

Wybór nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Koronowie. W głosowaniu padł remis

Dzisiaj (28 września) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Jednym z punktów w porządku obrad było wybranie nowego wiceprzewodniczącego

Przypomnijmy, że to pokłosie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie. Wtedy to też radna Elżbieta Mojzesowicz złożyła wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej rady Katarzyny Szulty-Romaniuk. Ostatecznie za wnioskiem radnej Mojzesowicz zagłosowało 11 radnych i była kandydatka na burmistrza pożegnała się z funkcją.

Nowym przewodniczącym został Bogusław Guziński – dotychczasowy wiceprzewodniczący. Jako, że nie może sprawować jednocześnie tych dwóch funkcji musiał zrezygnować z posady wiceprzewodniczącego.

Na dzisiejszej sesji miał zostać wybrany następca Bogusława Guzińskiego. Komisję skrutacyjną stworzyli radni Artur Koper, Sławomira Polewana (przewodnicząca) i Małgorzata Szymczak. Radna Elżbieta Mojzesowicz zaproponowała, aby nowym wiceprzewodniczącym został Patryk Bociek. Jej zdaniem jest to młoda osoba, zaangażowana w życie społeczne, uczestnicząca we wszystkich komisjach, a także osoba ponad podziałami. Natomiast radny Piotr Mitera zgłosił kandydaturę Stanisława Gliszczyńskiego. Jak argumentował radny Mitera, Stanisław Gliszczyński to osoba skrupulatna z wieloletnim doświadczeniem w pracy samorządowej.

W głosowaniu tajnym za kandydaturą Patryka Boćka głosowało 10 radnych. Taki sam wynik uzyskał Stanisław Gliszczyński. Tym samym żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej ilości głosów.

Przewodniczący Guziński stwierdził, że nie widzi potrzeby, aby ponawiać procedurę. Przepisy mówią, że musi być od jednego do trzech wiceprzewodniczących. W Koronowie ten warunek jest spełniony, gdyż jednym wiceprzewodniczącym jest już Tomasz Gordon. – Z jednym wiceprzewodniczącym damy sobie radę – mówił podczas sesji Bogusław Guziński. – W najbliższym czasie będziemy pracować z jednym wiceprzewodniczącym – dodał.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie