-1.1 C
Świecie
niedziela 3 grudnia 2023
Strona głównaAktualnościWojewoda kujawsko-pomorski w gminie Koronowo. Odwiedził harcerzy

Wojewoda kujawsko-pomorski w gminie Koronowo. Odwiedził harcerzy [ZDJĘCIA]

Wczoraj (20 lipca) wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz ze służbami odwiedził harcerzy przebywających w Krówce Leśnej

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Wojewoda zaznaczył jak ważne jest to podczas wakacji. – Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zgłoszono 1300 podobnych obozowisk, kolonii, półkolonii, w których ma wypocząć w tym sezonie 43 tys. osób – mówił przedstawiciel rządu w terenie. – Zależy mi na tym, aby wszyscy, którzy tutaj wypoczywają odbyli ten wypoczynek w sposób bezpieczny. W  momencie kiedy przychodzi zagrożenie, musimy być gotowi na to, aby wszystkim osobom – dzieciom, młodzieży, ale też osobom dorosłym zapewnić bezpieczeństwo. W 2017 roku całe lasy, były łamane jak zapałki. Drzewa przewracały się w kierunku przeciwnym do kierunku wiatru na obiekty i namioty. Może wtedy dojść do tragedii – więc zwracam na to szczególną uwagę. Warto stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. To dopiero początek wakacji, a już odnotowano 5 utonięć, a od początku roku aż 15 – dodał Mikołaj Bogdanowicz.

Na spotkaniu obecny był także nadbrygadier Jacek Kaczmarek, kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP. Przypomniał on o zadaniach Państwowej Straży Pożarnej jakimi są kontrola obiektów przed rozpoczęciem letnich obozów i koloni. Natomiast dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Rafał Rewoliński zachęcił do korzystania z bezpłatnej aplikacji RSO – zawierającej zbiór aktualizowanych na bieżąco danych, dotyczących stanu wód, powietrza, pogody.

– Dzisiaj przekażemy młodzieży garść informacji na temat profilaktyki i bezpiecznego zachowania się na wodzie oraz nad wodą – mówiła z kolei komisarz Kamila Mocarska – Wielgosz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Harcmistrz Beata Barcińska poinformowała, że w tym roku na wypoczynku w ponad 70 placówkach będzie odpoczywać 4,5 tys. harcerzy chorągwi.

Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie